REIKI – OPIS METODY

 

Reiki  to japońskie określenie oznaczające „uniwersalną energię życia ”, niezbędną i potrzebną wszystkim do prawidłowego życia i funkcjonowania. Niedobór tej energii jest przyczyną zapadania na choroby, a także przedwczesnego starzenia się ludzi.

Pod pojęciem  reiki  należy rozumieć metodę naturalnego uzdrawiania, która wykracza znacznie poza ramy znanych technik terapeutycznych, ma swój klimat duchowy, oferuje wewnętrzny spokój.

Zabieg reiki

Zabieg reiki trwa około godziny. Osoba poddająca się zabiegowi leży i przez cały czas pozostaje ubrana. Zabieg jest bezbolesny, nieinwazyjny, zazwyczaj przynosi stan głębokiej relaksacji i odprężenia. Energia przekazywana jest za pomocą dłoni, które terapeuta przykłada w różnych miejscach na ciele. 
Ilość zabiegów potrzebna do trwałego przywrócenia równowagi energetycznej w organizmie uzależniona jest od stanu zdrowia, ogólnej kondycji i predyspozycji potrzebującego. Może to być kilka lub kilkanaście zabiegów, a w "cięższych przypadkach" wymagana jest terapia trwająca nawet parę miesięcy.
Osoba poddająca się zabiegom reiki nie powinna przerywać klasycznego toku leczenia prowadzonego pod nadzorem lekarza, a najlepsze rezultaty uzyskuje się przy połączeniu energoterapii z innymi metodami leczenia i technikami naturalnymi. Reiki nie zastępuje w pełni, lecz dopełnia proces leczenia.
Co istotne - reiki jest metodą w pełni bezpieczną i praktycznie nie posiada przeciwwskazań. Energoterapia reiki nie może zaszkodzić osobie przyjmującej zabieg.
Metoda umożliwia pracę z osobami w każdym wieku, jest bezpieczna dla kobiet w ciąży, można ją stosować także w stosunku do osób znajdujących się w stanie chwilowej lub długotrwałej utraty świadomości (hospitalizowani pod wpływem środków farmakologicznych, skutki udarów mózgu itp.). Ponieważ reiki umożliwia pracę na wszystkich płaszczyznach, może być szeroko stosowana, zarówno przy dolegliwościach fizycznych, jak i problemach natury mentalnej.

WSKAZANIA

  • likwidowanie skutków nerwic i długotrwałego stresu,
  • przywracanie równowagi emocjonalnej (depresje etc.),
  • usuwanie objawów psychofizycznego wycieńczenia organizmu,
  • usuwanie zaburzeń snu,
  • regeneracja uszkodzonych tkanek i przyspieszenie procesów gojenia po urazach i zabiegach chirurgicznych,
  • przywracanie sprawności systemu immunologicznego i odbudowa naturalnej odporności organizmu,
  • regeneracja gruczołów dokrewnych i regulacja pracy układu hormonalnego,
  • usuwanie zaburzeń i regulacja cyklu menstruacyjnego,
  • walka z alergiami i długotrwałymi infekcjami organizmu,
  • wzmacnianie i usprawnianie pracy organów wewnętrznych.

Autor: Krystyna Włodarczyk - Królicka