Terapia koherencji w pracy z depresją i niskim poczuciem własnej wartości: warsztat średniozaawansowany

6-7.11.2020 r.

 

 

Warsztat praktyczny na poziomie średniozaawansowanym, przeznaczony dla tych, którzy mieli już kontakt z terapią koherencji i rekonsolidacji pamięci na poziomie podstawowym.

Depresja, niskie poczucie własnej wartości, uporczywa samokrytyka, osamotnienie, smutek, żal - w jaki sposób tak negatywne stany miałby miec sens, a w dodatku uporczywie utrzymywać się przez miesiące i lata, mimo przeróżnych starań terapeutów i samych klientów, by z nich wyjść? Dlaczego przeciwdziałanie im zazwyczaj nie działa? Jaki głębszy sens ma niska samoocena, skoro, na pierwszy rzut oka, jedynie przeszkadza nam w życiu? Jaką funkcję spełnia zamartwianie się czy ruminacja, skoro nie pozwalają nam skupić się na teraźbnieszjszości, a jedynie miotają nami w ramach rozpamiętywania przeszłości lub analizowa nia najczarniejszych scenariuszy dotyczących przyszłości?
Negatywne przekonania na własny temat wydają się zupelnie nieadaptacyjne, a jednka, zgodnie z zasadą spójności symptomu, pozwalają uniknąć poważnijeszych konfliktów czy jeszcze większego cierpienia.
Depresja, jakkolowikiek paradokslanie to brzmi, ma sens, gdyż chorni nas i pozwala nam przeżyć.
Uporczywość wyżej wymienionych objawów często staje się powodem frustracji naszych klientów oraz nas samych — terapeutów, starających się pomóc im w ich usunięciu. Nierzadko wydaje się, że symptomy ustępują, jednak po jakimś czasie wracają ponownie ze zdwojoną siłą. Dlaczego tak się dzieje? Z odpowiedzią (i odsieczą) spieszy współczesna neuronauka z informacjami na temat procesu rekonsolidacji pamięci oraz podejścia terapeutyczne bazujące na jej odkryciach, w tym terapia koherencji Bruce'a Eckera i Laurel Hulley (1996, 2017).

W trakcie naszego dwudniowego warsztatu przyjrzymy się bliżej ww. objawom i najróżniejszym konstrukcjom emocjonalnym stojącym za nimi.

Nasze spotkanie będzie miało charakter stricte praktyczny: przeprowadzimy dwie sesje demonstracyjne (pierwsza w piątek, druga w sobotę), dwie sesje na forum, w których jedno z Was będzie terapeutą, a drugie klientem, prowadzący natomiast będzie Wam pomagał. Poza tym poświecimy sporo czasu na pracę w małych grupach (terapeuci, klienci, obserwatorzy), analizę zapisu wideo sesji prowadzonych przez Bruce'a Eckera, a także sporo miejsca na Państwa pytania i odpowiedzi.

 

 

Autor warsztatu:

Michał Jasiński – psycholog, filmoznawca, skandynawista, psychoterapeuta w terapii indywidualnej i par, doktorant Universitat de Barcelona, wykładowca Uniwersytetu SWPS w Sopocie. Pracuje w Międzynarodowym Centrum Psychoterapii Hestia, gdzie jest członkiem wielojęzycznego zespołu psychologów i psychiatrów. Specjalizuje się w nurcie psychoterapii konstruktywistycznej, silnie reprezentowanej na świecie przez ośrodek barceloński. Ukończył studia specjalistyczne z psychoterapii konstruktywistycznej (Master in Cognitive-Social Therapy) na Universitat de Barcelona oraz studia podyplomowe z badań nad poznaniem i zachowaniem na tej samej uczelni, a także studia podyplomowe z krótkoterminowej terapii strategicznej na Universitat de Girona i kurs terapii narracyjnej w londyńskim Institute of Narrative Therapy. Jest certyfikowanym terapeutą w terapii koherencji (certyfikat Coherence Psychology Institute) oraz wykładowcą stowarzyszonym Coherence Psychology Institute, z ramienia którego prowadzi warsztaty w Europie.

 

Koszt: 490 zł

Pliki do pobrania

Lp. Nazwa Typ Pobierz
1. Ankieta zgłoszeniowa pozostałe szkolenia PDF Pobierz
2. Ankieta zgłoszeniowa pozostałe szkolenia ODT Pobierz